Vetítő

hétfő, szerda

NYTV 30-BÓL: VETÍTŐ

A nyári műsorrend részeként változik az idén 31 esztendős Nyíregyházi Televízió múltidéző műsorának vetítési időpontja.

A Vetítõbõl a következõ hónapokban hétköznap hétfõn és szerdán 19.30-tól láthatnak friss mûsort (kedd és csütörtök esti, 21.25-ös ismétléssel). Ami viszont marad: a hétvégi újranézés lehetõsége szombat 19.30-tól és vasárnap reggel 8.30-tól, amikor mindkét részt megtekinthetik, egymás után.

Az október 16-ai műsor tartalmából:

VIKTÓRIA HÁZ ÉPÜL A NYÍREGYHÁZI ÁLLATPARKBAN

A Nyíregyházi Állatpark eltelt 20 évében már megszokottá vált, hogy évről-évre új látványelemmel, állatbemutatóval gazdagodik. A 2010-ben átadott Zöld Piramist követően három évvel már eljött az ideje egy újabb nagyszabású látványosság létrehozásának. Ez pedig a Viktória ház, mely a dél-amerikai esőerdők, az Amazonas vízi és part menti állat- és növényvilágát hivatott bemutatni. Hogyan is készült, nézzük együtt az alapkő letételtől az átadásig.

Vetítések: hétfő 19.30, kedd 8.00 21.30, szerda 9.30, szombat 7.00 és 19.30, vasárnap 8.30

Az október 18-ai műsor tartalmából:

CÁPASZÁLLÍTÁS VARSÓBÓL

Pontosan egy éve egy maroknyi szakember indult Nyíregyházáról Varsóba, hogy néhány ráját elszállítson a lengyel fővárosba, majd onnan egy nagyméretű homoki tigriscápát épségben szállítson a Nyíregyházi Állatpark 500 ezer literes tengeri akváriumába. A nem mindennapi eseményre stábunk is elkísérte a csoportot.

Vetítések: szerda 19.30, csütörtök 8.00 és 21.30, péntek 9.30, szombat 20.00, vasárnap 7.00 és 8.30

Az október 23-ai műsor tartalmából:

56-RA EMLÉKEZVE - VÁLOGATÁS ARCHÍVUMUNKBÓL

A mai műsorunkban, emlékezve az 56-os forradalom és szabadságharcra, Egy mártír arcai címmel vetítünk egy rövidfilmet, amely a Nagy Imre emlékházban készült Budapesten, 2008-ban.
A következő összeállításunkban 1989 őszére, a rendszerváltás kezdetére tekintünk vissza, ahol a két nyíregyházi mártír, Szilágyi László és Tomasovszky András kihantolásáról számol be a Városi Televízió. Ezt követően az újratemetésről készített beszámolót és a Szilágyi László özvegyével készült interjút idézzük, majd az 1991 októberi ünnepi közgyűlésen a posthumus díszpolgári címek átadásáról készült tudósítást láthatják.

Vetítések: hétfő 19.30, kedd 8.00