Vetítő

hétfő, szerda

NYTV 30-BÓL: VETÍTŐ

A nyári műsorrend részeként változik az idén 31 esztendős Nyíregyházi Televízió múltidéző műsorának vetítési időpontja.

A Vetítõbõl a következõ hónapokban hétköznap hétfõn és szerdán 19.30-tól láthatnak friss mûsort (kedd és csütörtök esti, 21.25-ös ismétléssel). Ami viszont marad: a hétvégi újranézés lehetõsége szombat 19.30-tól és vasárnap reggel 8.30-tól, amikor mindkét részt megtekinthetik, egymás után.

A május 14-ei műsor tartalmából:

SORSOK: KUTYÁKKAL UGATÓ

Ma este Csépány Zsuzsa szerkesztő Sorsok című sorozatából indítunk el egy válogatást. Rendszerint nehéz sorsú emberekről, családokról szóltak az epizódok, melynek több darabja is szerepelt televíziós fesztiválokon és több fődíjat is szerzett dokumentum kategóriában. Elsőként a Kutyákkal ugató címmel készült rész következik, mely egy különös fiatal édesanya történetét mutatja be.

Vetítések: hétfő 19.30, kedd 8.00 és 21.30, szombat 7.00 és 19.30, vasárnap 8.30

A május 16-ai műsor tartalmából:

BESZÉLGETÉS VOLT KOLLÉGÁKKAL… ÉS VIDOR-KLIPEK 2012-BŐL

Három évvel ezelőtt ünnepeltük a Nyíregyházi Televízió 30 éves jubileumát, amikor számos olyan munkatárssal beszélgettünk, aki hosszabb-rövidebb ideig itt dolgozott közöttünk. A következő beszélgetés Vékony Ilona volt kollégánkkal készült, aki Angliában televíziósként dolgozik. Ferenczik Adrienne szerkesztő kérdezi, aki azóta a Magyar Televízió M5 munkatársa lett.
A következő műsorrészben a 2012-es Vidor Fesztivál hangulatát idézzük, néhány zenés klip formájában.

Vetítések: szerda 19.30, csütörtök 8.00 és 21.30, péntek 9.30, szombat 20.00, vasárnap 7.00 és 9.00

A május 21-ei műsor tartalmából:

FIRENZE; PÜNKÖSDI SOKADALOM

A legtöbb televíziós kolléga, ha szabadság idején elutazik egy különleges helyre, filmet készít. Először rendszerint saját maga, a bátrabbak rögtön a szélesebb közönség számára. 1999-ben így készítettek egy rövidfilmet Firenzéről Bocskai Magda és Négyesi Péter szerkesztő kollégáink, akik kis kézi kamerát vettek a kezükbe, rögzítették mindent, amerre megfordultak. Legyenek Önök is útitársaink a reneszánsz bölcsőjének is tekinthető városban.
Szintén az ezredforduló környékén volt  egy nagyszabású rendezvény - Pünkösd alkalmával - a Sóstói Múzeumfalu területén. Ebből idézünk a második részben.

Vetítések: hétfő 19.30, kedd 8.00 és 21.30, szerda 9.30, szombat 7.00 és 19.30, vasárnap 8.30