Vetítő

hétfő, szerda

NYTV 30-BÓL: VETÍTŐ

A nyári műsorrend részeként változik az idén 31 esztendős Nyíregyházi Televízió múltidéző műsorának vetítési időpontja.

A Vetítõbõl a következõ hónapokban hétköznap hétfõn és szerdán 19.30-tól láthatnak friss mûsort (kedd és csütörtök esti, 21.25-ös ismétléssel). Ami viszont marad: a hétvégi újranézés lehetõsége szombat 19.30-tól és vasárnap reggel 8.30-tól, amikor mindkét részt megtekinthetik, egymás után.

Az augusztus 21-ei műsor tartalmából:

MROZEK: KÁROLY

Ritka alkalom, amikor egy rövid tv-játékot vetítünk önöknek, mely a Színház- és Filmművészeti Főiskolán készült, 1990-ben. Volt kollégánk, Horvát Tamás operatőr vizsgamunkája ez, melyet Vadas Mihály rendezett, Mrozek: Károly című írása alapján neves szereplőkkel.

Vetítések: hétfő 19.30, kedd 8.00 és 21.30, szerda 9.30, szombat 7.00 és 19.30, vasárnap 8.30

Az augusztus 23-ai műsor tartalmából:

FEKETE GYÉMÁNTOK

Fekete gyémántok a neve annak a kis csoportnak, amely a nyíregyházi Huszártelep első számú zenekarának számított a film forgatásának idején. A hagyományok és új hatások is jellemzik zenéjüket, amelyet még inkább csak hobbi szinten művelnek. A film Csépány Zsuzsa Sorsok című sorozatának egy része.

Vetítések: szerda 19.30, csütörtök 8.00 és 21.30, péntek 9.30, szombat 20.00, vasárnap 7.00 és 9.00

Rockörténet Schulzzal

Farkas Tibor „Schulz”, aki 1993-ban városunkban javában elismert disc jockey, rádiós mûsorvezetõ volt, megkereste a Városi Televíziót, miszerint egy közel 20 részes tévésorozatot készítene saját vállalkozásban, részben szponzori és televíziós segítséggel. Schulz átbeszélve a terveket, Miló Mihály operatõr-rendezõvel belevágott a sorozat bevezetõ részeinek leforgatásába, melyek elsõsorban a kezdetekrõl, a stílusok kialakulásáról szólnak. Folytatva következtek a korszakok és elõadók. Ehhez segítséget kapott Földes László (Hobo) barátjától is, aki interjúkban jelenik meg a részekben.
A terv fontos része volt egy egyhetes angliai, londoni forgatás, ahol olyan helyszíneken készültek felvételek, melyek fontos szerepet játszottak a rock történetében. Abbey Road EMI stúdió, a híres zebra, mely a Beatles lemezborítóján is megjelenik, a Royal Albert Hall fontos koncertek helyszíneként, kávéházak, hol híres zenészek és zenekarok fordultak meg. 1993–94-ben elkészült 23 rész, amely azóta több alkalommal került ismétlésre és erre készülünk a jövõ héttõl ismét.
Sajnos, Schulz kollégánk 2015-ben távozott közülünk. Emlékezve személyére és tisztelegve sokrétû zenei ismerete elõtt, a sorozatot bevezetõ és egyben az utolsó vele készült interjúval indítva nyolc héten át, heti három résszel várjuk Önöket a képernyõk elé.

Vetítések: kedden 18.25 (ismétlésben aznap 22.20 és szerda 21.25), csütörtökön 18.25 (ismétlésben aznap 22.20 és pénteken 20.30), szombaton 22.00 (ismétlésben vasárnap 20.30).