Híradó

Mindennap

Esténként Nyíregyháza legaktuálisabb híreivel várjuk Önöket.

A Város-Kép Nonprofit Kft. médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.

A Nyíregyházi Televízió Helyi Érték Díjjal kitüntetett Híradójából megismerhetik a várost és a városlakókat érintő legfontosabb eseményeket, bejelentéseket, tájékoztatókat, továbbá közlekedési és sporthíreket is. A Híradót mindennap 19.00-tól, 20.00-tól, 21.00-tól, 22.00-tól és 22.50-től megismételjük a Nyíregyházi Televízióban. Hétvégén pedig heti hírösszefoglalóval jelentkezünk A hét hírei címmel.

A május 10-ei hírösszefoglalónk tartalmából:

Jubileum

Fennállásának 50. évét ünnepelte a héten az Orosi 2-es számú Idősek Klubja, pénteken pedig egy ünnepséggel zárult a jubileumi hét. Az orosi idősek klubja nagy létszámmal működik, aktívan élik a mindennapokat a városrész szépkorú lakói. Különböző foglalkozásokat, kirándulásokat szerveznek számukra, valamint fontos tagjai az orosi közösségi életnek is.

Emlékkonferencia

A Várandósság hete alkalmából Dr. Adorján Gusztáv Tamás Emlékkonferenciát rendeztek pénteken a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karán. Az egyetem és a kórház közös, harmadik alkalommal megrendezett eseményén a résztvevők széles körű ismereteket szerezhettek és tapasztalatokat cserélhettek többek között az egészséges életkezdettel kapcsolatos kihívásokról és lehetőségekről.

Kiállítás

Nyíregyháza újratelepítésének 271. évfordulója tiszteletére nyílt várostörténeti kiállítás a Kállay Házban. A közgyűjtemény saját anyaga, a Kállay család rokona, a Bécsben élő Ilosvay Johanna, illetve a nyíregyházi magángyűjtő, Dr. Jakó János felajánlása nyomán rendezett tárlat június 7-ig várja a közönséget.

Portugál nyelv napja

A portugál nyelvet és kultúrát ünnepelték csütörtök délután a Nyíregyházi Egyetemen. Az esemény vendége volt Angola magyarországi nagykövete. A kiállítás és ételkóstoló, illetve az előadássorozat alkalmával a nagykövetség képviselői találkoztak a városunkban tanuló hallgatókkal.

Ismét lesz strandfoci

Ismét lesz strandfoci torna Sóstón. Hat megyéből érkeznek csapatok júliusban Nyíregyházára, hogy megküzdjenek a Fatum Property Kupáért. Külön tornát szerveznek a női csapatoknak.

Vetítések: Hétfőtől péntekig: 18:00, 19:00, 20:00, 22:00