Jeles Nyíregyháziak

Akiket valamennyi városlakónak ismernie kell!

Portrésorozatunkban olyan nyíregyházi embereket mutatunk be, akik eddigi tevékenységükkel hozzájárultak városunk fejlődéséhez, tudományos, kulturális, sport- és társadalmi életének jobbításához. Elért eredményeik, kitartó munkájuk elismeréseként Nyíregyháza Önkormányzata díszpolgári címet, életműdíjat, illetve valamely tudományos, kulturális, sportkitüntetést adományozott számukra. Jeles nyíregyháziak, akiket valamennyi városlakónak ismernie kell!

Szerkesztő: Erdei-Nagy Ibolya

KULCSÁR ATTILA

Nyíregyháza önkormányzata 2016-ban Inczédy György Életmű-díjjal tüntette ki Kulcsár Attila Ybl-díjas építészt, több évtizedes kiemelkedő munkájáért. A neves építész, főiskolai tanár irodalmi pályára készült, mégis az építészet mellett döntött. Műegyetemi diplomáját 50 éve vette át. Felesége szintén építész. Az elmúlt évtizedekben számos épület viseli magán a Kulcsár házaspár keze nyomát, Nyíregyházán és a megyében. Nyíregyházán jó néhány Kulcsár-ház funkcionál: Sárga dombház, Városi Galéria, ügyészség, stb.

Vetítések: vasárnap 19.30, hétfő 8.00