Díszpolgár

Dokumentum-portré sorozat az NYTV-n.

A díszpolgári cím erkölcsi elismerés, amivel egy település elismerését és háláját fejezi ki a kitüntetett személynek. A Nyíregyháza Díszpolgára cím annak a személynek adományozható, aki társadalmi, gazdasági, kulturális, illetve egyéb területen a város és lakossága érdekében hosszabb időn át kimagaslóan tevékenykedett. Kiemelkedő és maradandó alkotásával jelentősen segítette Nyíregyháza fejlődését, gazdagította értékeit, eredményeit. Hozzájárult a város polgárainak szellemi, anyagi jólétének gyarapításához. A cím évente egy személynek adományozható. A Nyíregyházi Televízió „Díszpolgár” című dokumentum-portré sorozatában közelebbről is megismerhetik a város valamennyi díszpolgárát.

A szerkesztő: Erdei-Nagy Ibolya

DÍSZPOLGÁR - BÁN FERENC

A nyíregyházi Bán Ferenc Kossuth-díjas építõmûvész, címzetes egyetemi tanár, a Magyar Mûvészeti Akadémia rendes tagja, Nemzet Mûvésze díjat vehetett át Balog Zoltántól, az emberi erõforrások miniszterétõl és Fekete Györgytõl, a Magyar Mûvészeti Akadémia elnökétõl múlt héten csütörtökön Budapesten, a Pesti Vigadóban. Mai adásunkban a vele készült, a Díszpolgár sorozatban készült portréfilmet láthatják a Nyíregyházi Televízió nézői.

Vetítések: vasárnap 20.30, hétfő 8.30